Akıllı Ev Nedir?  

Akıllı ev, sizin yerinize günlük rutinlerinizi otomatik olarak yapabilen, pek çok farklı kontrol çeşidiyle uzaktan erişime açık olan ve sizin için en uygun ortamı sağlamak için çalışan sistemlerle kurulu bir evdir. Evin içerisinde farklı durumları analiz etmek için sıcaklık, hareket,ışık sensörleri, gibi pek çok sensör bulunmaktadır. 
Güvenlik açısından da dört bir yanı kamera sistemleri ve hareket sensörleri ile donatıldığında evlerimiz akıllı hale gelmektedir. Yaptığınız yatırımlar daima size dönüş yapar,  örneğin akıllı kombi sistemi için belki başta daha fazla ödeyebilirsiniz ama verimlilik artışıyla doğalgaz faturalarınız düşecek ve fazladan verdiğiniz paranın çok daha fazlasını tasarruf ile geri kazanacaksınız.


Kurulum

Kolay Kurulum

Fibaro Akıllı ev ürünleri, tamamen zahmetsiz ve kablo işlemi olmadan pratik şekilde gerçekleştirilir.

Güvenlik

Güvenlik&Emniyet

Fibaro Akıllı ev ürünleri, evinizi davetsiz misafirlere karşı korumanıza yardımcı olur.

Kontrol

Kolay Kurulum

Fibaro Akıllı ev ürünlerini; Telefon, tablet, bilgisayar, sesli kontrol gibi birçok farklı şekilde kolayca kontrol edebilirsiniz.


[nk_awb awb_type=”image” awb_stretch=”true” awb_image=”1438″ awb_image_size=”full” awb_image_background_size=”cover” awb_image_background_position=”50% 50%” awb_parallax=”scroll” awb_parallax_speed=”0.2″ awb_parallax_mobile=”true”][/nk_awb]

Enerji Tasarrufu 


Çocukların odadan çıktıktan sonra sürekli ışıklarını açık bırakmasından mı şikayetçisiniz?

Kimse olmadığını anladığında ışıkları söndüren akıllı ışıklandırma sistemi ya da gün ışığından daha çok faydalanmak için güneş doğduğunda otomatik açılan perdeler ve kapanan lambalar hayal edin, bu ve bunun gibi pek çok özellikle donatılmış bir evde elektrik faturanızdaki düşüşü farketmemeniz mümkün değil.
Akıllı eviniz kendi başına da idare edebilir, bazen sizin komut vermeniz gerekmez, siz dinlenirken o enerji tasarrufu yapmaya devam eder.

[nk_awb awb_type=”image” awb_stretch=”true” awb_image=”1401″ awb_image_size=”full” awb_image_background_size=”cover” awb_image_background_position=”100% 100%” awb_parallax=”scroll-opacity” awb_parallax_speed=”0.3″ awb_parallax_mobile=”true”]


[/nk_awb]

Güvenlik & Emniyet 

Basit bir güvenlik sistemi kurulumu ile evinizin güvenli olduğunu düşünebilirsiniz, bir seviyeye kadar doğru. 
Ama Akıllı Güvenlik Sistemleri ile güvenlik seviyesi kuvvetlenebiliyor. Sensör sayısının artması ile gerçekten güvenliği ihlal edici bir durum mu var yoksa bir kedi mi kapıyı tırmalıyor farkını tespit edip gereksiz alarmlar vermeyerek, şüpheli durumları dahi izlemeye alarak yeni nesi güvenlik sistemleri eskilerine göre çok daha güven verici. 
Güvenliği sadece hırsızlık olayları açısından düşünmeyin. Prizde unuttuğunuz ütünün elektriğini kesen akıllı eviniz olduğunda evden çıktıktan sonra ütüyü açık mı bıraktım diye düşünmeniz gerekmez. Küçük çocuğunuzun tek başına balkona çıktığını farkedip sizi uyaran bir sistem istenmeyen durumları engelleyebilir.

Senaryolar

Kolay Kurulum

Fibaro Akıllı ev ürünleri, birbirileri ile iletişim halinde çalışırlar.
Örneğin; Eve geldiğinizde kapıların açılıp, lambaların yanmasını ve favori müziğinizin başlamasını gibi senaryoları oluşturabilirsiniz.

Kesintisiz Erişim

Güvenlik&Emniyet

Fibaro Akıllı ev ürünlerini dünyanın her yerinden kontrol edebilirsiniz,
Örneğin,Tatildeyken evinizi uzaktan izleyebilir ve tehlike olması durumunda anında müdahale edebilirsiniz.

Acil Durum

Kolay Kurulum

Fibaro Akıllı ev ürünlerini acil durumlarda kullanabilirsiniz,
Örneğin, Fibaro Akıllı Buton sayesinde tehlike anında çocuğunuzun size anında haber göndermesini sağlayabilirsiniz.


Konforlu Yaşam 

 Akıllı Güvenlik Sistemleri ile güvenlik seviyesi artıyor. Sensör sayısının artması ile gerçekten güvenliği ihlal edici bir durum mu var yoksa bir kedi mi kapıyı tırmalıyor farkını tespit edip gereksiz alarmlar vermeyerek, şüpheli durumları dahi izlemeye alarak yeni nesi güvenlik sistemleri eskilerine göre çok daha güven verici. 
Güvenliği sadece hırsızlık olayları açısından düşünmeyin. Prizde unuttuğunuz ütünün elektriğini kesen akıllı eviniz olduğunda evden çıktıktan sonra ütüyü açık mı bıraktım diye düşünmeniz gerekmez. Küçük çocuğunuzun tek başına balkona çıktığını farkedip sizi uyaran bir sistem istenmeyen durumları engelleyebilir.

[nk_awb awb_type=”image” awb_stretch=”true” awb_image=”1440″ awb_image_size=”full” awb_image_background_size=”cover” awb_image_background_position=”50% 50%” awb_parallax=”scroll” awb_parallax_speed=”0.1″ awb_parallax_mobile=”true”][/nk_awb]

Nasıl Kurulur?  

Fibaro Akıllı Ev ürünleri, Z-Wawe teknolojisini kullanır, bu sayede cihazlar arası etkileşim kablosuz ve birbirini görmesine gerek kalmadan sağlanır. Bu sayede evinizi akıllandırmak istediğinizde, kırıp dökmeden ya da kablo zahmetine ve görüntü kirliliğine gerek kalmadan sorunsuzca kurulum yapılır.
Z-Wawe akıllı ev sistemleri için kurulan ilk protokoldür, ve cihazlar arasındaki iletişim 128’bit şifreleme ile banka düzeyinde korunmaktadır.
Fibaro akıllı ev sektöründe en kaliteli ürünleri üreten firmadır, Fibaro’nun en kaliteli marka olduğuna dair daha fazla detay için ” Neden Fibaro? ” butonuna tıklayabilirsiniz.

Fibaro Ürünleri